29 Mayıs 2015 Cuma

Yeniden Merhabalar..


Çok fazla olmadı blog dünyasına katılalı. Okuduğum, sürekli takip ettiğim bloglar vardı ve kendi bloğumu oluşturma fikri bile çok büyük heyecan yaratıyordu ben de. Ama nedendir bilmem, bir türlü cesaret edemedim. Ne yazacağım? diye düşünüyordum. Uzun zaman geçti böyle, bir sabah kitaplar hakkında yazmaya karar verdim. Çünkü en çok yaptığım ve en iyi yaptığım şey kitap okumaktır benim. Hatta ben de yazmaya çalışıyorum küçük küçük hikayeler :) 

İşte böyle başladı benim hikayem. Okuduğum kitaplar ve izlediğim filmler hakkında yazmaya başladım. Yazdıkça daha fazla sevdim bu dünyayı, konum yetersiz gelmeye başladı. Çok sınırlıydı yazdıklarım, daha fazla şey paylaşmak istiyordum. Gezdiğim yerleri, duygularımı, yaptığım alışverişleri, hayallerimi... Kısacası benim bir günlüğe ihtiyacım vardı. Kitap blogumda kendime engel olamayıp sık sık konu dışı şeyler paylaşıyordum ve kendim de rahatsız oluyordum bu durumdan.

Sakın kitap yorumu yazmaktan şikayetçi olduğumu düşünmeyin. Yeni bir blog açmamın sebebi de bu zaten. Diğer blogumu çok seviyorum ve asla bırakmayı düşünmüyorum.

Ama benim bu bloga da çok fazla ihtiyacım var.

Öbürüyle sürekli alakasız şeyler yazarak kendimi rahatsız hissetmenin gereksiz olduğunu düşündüm. Ve şimdi istediğim şeyi yapmanın inanılmaz bir hafifliği var üstümde. Sınırlardan her zaman nefret ettim zaten, neden kendime sınır koyacakmışım ki?

Şimdi istediğim gibi yazabileceğim, kendi kendime dertleşebildiğim bir blogum var. Benim söylediklerimden sıkılıp 'yeter,sus' demeyecek bir yoldaşım var. Umarım eşlik edenler olur benim hayatıma, benim dünyama. 

Ben içimden gelen her şeyi paylaşacağım burada.O kadar rahat bir şekilde kayıyor ki parmaklarım klavyemin üzerinde. Defalarca yazıp yazıp silmiyorum. İçimden gelenleri açıkça yazabiliyorum artık. 


Eğer sizde benimle olmak isterseniz, düşlerimin rengini merak ederseniz, hoşgeldiniz***

Hepinize tekrar merhabalar :) ***2 yorum: