13 Haziran 2015 Cumartesi

Daily Schedule / Bu Aralar Ben


Hepimizi bir tembellik rüzgarı sarsmış durumda. Yaza böyle mi başlanır? diye soruyorum kendime. Yok, ne yaparsam yapayım kendime gelemiyorum Yapmak istediğim o kadar fazla şey var ki... Hiçbirini - evet kesinlikle hiçbirini- yapamadan bütün gün oturup kalıyorum. Bi bakıyorum ki gün geçmiş bitmiş, hatta günler geceler birbirine girmiş. Çok karamsar bir ruh hali içindeyim, çevremdekileri de bunaltıyorum onun da farkındayım. Ama ne yapacağım, nasıl geçecek bilmiyorum

.
Kısaca anlatmak gerekirse, tembelliğin bütün belirtilerini sergiliyorum işte. 

Ne karamsar yazdım dimi, içimi döküyorum ama sadece. Başlarken ''hadi bir silkelenip kendine gelme yazısı olsun bu'' dedim. Yazdıkça açılıyorum.... Yarım bıraktığım, yayınlamadığım o kadar fazla yazı birikti ki.. Keşke içimi dökerek başlasaymışım diye üzülüyorum şimdi. Üstümdeki kara bulutların yok olduğunu hissediyorum yavaş yavaş. Kendime çeki düzen vermenin tam da zamanı geldi. Kaybedecek ufacık bir anım bile yok çünkü hayatımdan. 2-3 hafta önce bir liste yapmıştım, bütün tembellikleri atıp o listeyi uygulamaya geçirmenin zamanı gelmedi mi? 

Listemi paylaşmak istedim. Böylece atladığım şeyler için kendimi daha sıkı bir şekilde azarlayabileceğim, vicdan azabımı büyütebileceğim. Evet evet kendime çok işkence ediyorum, biraz mazoşist olduğumdan şüpheleniyorum :) İyi gelecek şeyler bunlar bana ama, her şey kendi iyiliğim için :)

Sonunda kendimle sohbetime tanık ettim birilerini...Merak etmeyin, kafayı falan yemiyorum :)

Biraz ilgisiz de kaldım, o da yapıyor beni böyle. Jeroen çok fazla meşgul bu aralar, okulu da bitmedi seyahatleri de. 


Keşke gelse buraya diye düşünmüyor değilim, o zaman her şeyin bir anlamı olurdu. Sitem de etmek istemiyorum, o başka bir ülke de yaşıyor ben başka. Birbirinden o kadar farklı hayatlarımız var ki..

O kadar farklı ve o kadar aynıyız ki..

Konudan konuya atlayıp çenemi tutamamaya başladığıma göre kendime geliyorum demek oluyor bu. Depresyon bitiyor mu yoksa? Hemen listemi hazırlamalıyım o zaman :)

1- Yeni bir dizi bulup izlenilecek. Aslında dizi bulundu, yalnızca izlemesi kaldı. Acilen bir diziye sarmalısın. (Vampir Günlükleri ve The Originals sezon finali yaptığından beri çok eksik kaldım)2- Haftada en az 3 tane film izlenecek ve bloga yazıları yazılacak. Bu senin en sevdiğin iş, tembellik yok. 

3- Wattpad hikayen öksüz kaldı, muhteşem bir bölüm seni bekliyor. Fazla geciktirme de yaz artık tembel teneke. En güzel bölümü bıraktın. Elin gitsin biraz

4- Daha sık müzik dinle. Kendini iyi hissettirecek şeyler yapmaktan kaçınma. Neredeyse 2 haftadır doğru düzgün müzik dinlemedin. Bu sen değilsin, unutma.

5- Diyetini aksatma (elindeki çikolatayı sakince bırak), yürüyüşlerini de. Sabah erkenden kalkıyorsun, yürüyüş için daha iyi bir zaman mı var? Antalya'yı düşün...

6- İngilizce çalış, kelime kutuna her gün birkaç kelime atmayı unutma. Telaffuz ve kalıplarla ilgili alıştırmalar yap. İngilizce dosyanı attığın yerden çıkar, nerede olduğunu bilmiyorsun ama.. İngilizce senin için önemli, hayallerin için önemli.

7- Kartpostallarına biraz daha önem ver. Kutularını düzenle, alışverişini yap. Alınacaklar listesini yapıp bi kenara attın. Al ve kartlarını gönder. Daha iyi hissedeceksin. 

8- Kitap oku. Bu kadar basit ve net.

9- Sözlük çalışmana devam et. Sen kaptın bu işi.

10- En zor kısma geldik. Ders çalış. Bu yaz yapacağın en önemli iş bu. Gününün büyük bir kısmını buna ayırman gerek. Toparlan, bu sınav senin hayallerin, her şeyin.

11- Bloglarına her gün yazı yaz. Yapabilirsin sen bunu, hep yazı bekledin bunun için. Daha ne duruyorsun?

12- Romanın üzerinde çalış, düzenle. Bunu yapmayı da seviyorsun.

13- Flemenkçe'yi asla unutma. Her gün pratik yapıp çalışman lazım. Konuşabilecek duruma gelmek istiyorsun. 

14- Fotoğraf çek. Ne kadar iyi hissettirdiğini biliyorsun. Her gün mutlaka  bir fotoğraf çek.

15- Özel işlerini tamamla.


                                                             ****
Buraya kadar okudunuz mu? Helal olsun size. Belki size de ufak tefek ipuçları verip yardımcı olmuşumdur, ne mutlu olurum. Bu 15 madde benim bütün yazımı oluşturuyor aslında. Sanırım nerden başlayacağımı bilemiyorum. Ders çalışmakla başlıyorum ve hoop öylece kalıyorum. Çok yanlış bir başlangıç yapıyorum değil mi ? Verimli saatlerimi hâlâ çözebilmiş değilim. Aslında ders konusunu çıkarsam geriye kalan 14 madde çok kolay.

Amanın kendime geldim. Bu arada evimizin neşesi küçük bebek Doğa'da geldi. Ben hemen on sevmeye kaçıyorum ve çooook mutlu bir hafta sonu diliyorum :) :* :* :* : * :*2 yorum:

  1. Bende bir oturdum kaldım hiç bir şey yapmıyorum :(( ama inan bu yazın beni kendime getirdi. :))) planların çok güzel aksatmadan yapman dileği ile ve üçüncü maddeni en kısa zamanda gerçekleştirirsen çook mutlu oluruz fazla heycanlı kaldı :D

    YanıtlaSil
  2. O zaman yazımı ara sıra okuyup kendimi de kendime getirmem gerek. Çünkü gördüğün gibi hâlâ tembelim. Tamam biraz gelişme var da tembelliği de kimseye kaptırmıyorum. Üçüncü madde daha çok bekleyecek, hiç niyetim yok :))

    YanıtlaSil