23 Haziran 2015 Salı

Hollanda Köşesi #2 Sevimli İkiz Ayıcıklara İsimRotterdam'daki Blijdorp Hayvanat Bahçesi'nde bu sevimli ayıcıklar dünyaya gelmiş. Ben de fotoğraflarını yeni görüyorum bu arada :) Jeroen benden bir yardım istediğini söyledi, bu ikizlere isim aranıyormuş. Mükemmel ve orjinal isimleri bulana bir yıl hayvanat bahçesini ücretsiz ziyaret etme ödülü verilecekmiş. Ben de başladım isim arayışına.. Aklıma ilk gelenleri saydım:

Leo & Angel

Jessie & Alby

Eva & Amon

Exclusive & Amor

Alexia

Juliana...


Daha fazla düşünüyordum ki Jeroen kararını verdi.

Leo ve Angel ...

Bu isimleri gönderdi :) Hem mükemmel hem kısa olduğunu söyledi :) Benim de aklıma yattı sonradan ama ne yalan söyleyeyim daha önceden fotoğraflarını görseydim bunları önermezdim, ben küçük kahverengi ayıcıklar olarak düşünmüştüm onları :))

Tabii Guus & Amy i de gönderdi, insan bu kadar mı yaratıcı olamaz diye düşünmekten alamadım kendimi.Ah ah kimlerle uğraşıyorum ben... Amy; Jeroen'un kocaman gözlü, tembel, sevgi delisi ama tatlı mı tatlı köpeğinin adı. Guus ise Amy'nin mahalledeki büyük aşkı. Jeroen'a takıldım ben de hemen '' Bütün düşünebildiğin bu mu?'' diye, kopyacı :) O da '' Ayılara isim koyma işini ancak kızlar mükemmel bir şekilde yapabilir. O yüzden senden yardım istedim'' dedi.

E haklı :))

Çok fazla hayvanım oldu: kaplumbağalarım, civcivlerim, kuşlarım, köpeklerim, kedilerim, balıklarım... Ama ilk defa ikiz ayılar için isim buldum. Çok ilginç bir tecrübeydi.

Cuma günü sonuçlar açıklanacakmış. Jeroen bir şansı olduğunu düşünüyor ama ben çok da emin değilim. Haberlerden birazcık olan Felemenkçem ile anladığım kadarıyla 5000'e yakın isim gönderilmiş bu sevimli yavrular için. Oldukça meraktayım. Ne seçilirse seçilsin benim için hep Leo & Angel olarak kalacaklar onu da belirtmeden geçmeyeyim :))Nasıl bir tatlılık bu? Gidip deli gibi sevesim, öpesim geldi. Mükemmel bir fotoğraf *-*

Bu arada Hayvanat Bahçesi için mükemmel bir site yapılmış. Yavruların fotoğraflarını da oradan aldım. Birçok sevimli videoları da var, gerçekten siteye hayran kaldım. Örnek alınmalı.

Ziyaret etmek isteyen olursa diye linkini hemen buraya bıraktım :) Ben bir bakın derim. Yalnızca fotoğraflar değil videolar da beni benden aldı açıkçası :)

Çok büyük bir hayvanat bahçesi gibi gözüküyor. Fotoğraflara bayıldım.. Bizimkilerle yakından uzaktan ilgisi yok *-* Çok fazla değer verildiği belli, biraz kıskandım mı ne :) Eğer Jeroen kazanırsa ben giderim zaten, ona bırakmam kendisine de söyledim :))

Kazanırsak ödül benim :))

Çok delice bir yazı oldu, farkındayım. Ama önemliydi benim için.


Musmutlu kalın :)) **********2 yorum:

  1. Ben bu hayvanlara hayranım yaa çok sevimliler :)) bi Hollanda ziyareti bize şart :)

    YanıtlaSil
  2. O Hollanda ziyareti mümkün gibi... Ben de inanamıyorum ama güzel gelişmeler var. Buluşup kahve eşliğinde konuşmalık tam. Evet çok sevimliler, bayıldım onlara ama isimleri de bir o kadar sevimsiz. Maalesef çok saçma sapan isimler seçildi. Mutsuzum :p Yine de benim için Leo&Angel olarak kalacaklar :))

    YanıtlaSil