7 Haziran 2015 Pazar

Japonya'dan Gelenler!

Postcrossing'in swap bölümünü çok fazla seviyorum!

Nedir bu postcrossing diyenler için hemen buraya link bıraktım :)

Birbirinden renkli desenli zarflar satın almak, her seferinde ''Türkiye ile ilgili ne gönderebilirim?'' diye düşünmek ve oldukça yaratıcı şeyler bulmak, her girdiğim yerde ''Acaba ne alabilirim swap için?'' diye düşünmek ve gönderdiğimde güzel cevaplar almak... Çok keyifli bir uğraş oluyor benim için, zamanımı ne güzel geçiriyorum :)

Ama posta geldiğinde o zarfları görmenin heyecanını hiçbir şeyle kıyaslayamam tabii. Cuma günü zarfları görünce çığlık atasım geldi. Japonya'dan gelenin büyüklüğü şaşkınlığa uğrattı beni :) Evet dünyanın her yerinden kartpostallar alıyorum ama... Japonya bir başka özel benim için, o kadar içtenler ki.. Zarfı açtığımda pozitif bir enerjiyle karşılaşıyorum zaten, gerçekten her şeyi içlerinden gelerek gönderdikleri çok belli. Burdan çok teşekkür ediyorum onlara, günümü güzelleştirdiler benim :)

Bu aralar çok tembelim, bütün gün hiçbir şey yapmıyorum ama gün öylece geçip gidiyor. O yüzden geç geldi yazı :)


Zarfın büyüklüğü konusunda şaşkına uğradım gerçekten :) İçinden çıkanlar daha fazla şaşırttı beni 


Birkaç tane haritayla karşılaşınca mutluluktan delirdim! Dakikalarca inceledim. Gezip görülebilecek yerleri, en çok da tapınakları gösteriyordu :) Japonca bilmediğim için çok üzgünüm şu anda :) haritayı kapatınca gösterdiği yerleri bu şekilde görüyoruz. Hayran kaldım! :) 


İçinden çok güzel pullar, kitap ayracı ve daha bir sürü şey çıktı :)
Kitap ayracı nasıl hoşuma gitti, nasıl hoşuma gitti anlatamam. Düşünsenize, Japonya'dan biri size kitap ayracı yollamış! Sevinçten delirecektim :) Zaten çok istiyordum, üstüne çok hoş bir sürpriz oldu :)


Başka bir harita 
Gelen kartlara özellikle bayıldım :)Sürekli almak istediğim kartlardan biriydi. Gördüğümde âşık oldum ve aldığım en güzel kartların arasına koydum :)

Paraları güzel bir şekilde çekemedim ama özellikle ortası delik olan çok ilgimi çekti. Henüz inceleyemedim hepsini :) Bu, başka birinden gelen bir karttı. Aynı şekilde çok hoşuma gitti. Çok fazla harita gördüm Japonya'yla ilgili :)Ama favorimi en sona sakladım, zaten ben de en son gördüm. Bu yapıştırmalar için çok teşekkür ederim, âşık oldum !!!

Japonya'yı çok seviyorum, bir daha hissettim bunu :)

Günümü aydınlattığınız için teşekkür ederim...

En güzel kartlar, zarflar sizin posta kutunuzda olsun... 

Sevgiyle kalın :)

4 yorum:

 1. hepsi çok güzel. mektup arkadaşlığı mı bu?

  YanıtlaSil
 2. Öyle de denebilir. Yazışıp birbirimize kartpostal yolluyoruz. İsteğe bağlı yanında ufak hediyeler de gönderiyoruz. Genellikle bir defalığına oluyor bu. Benim çok hoşuma gidiyor :)

  YanıtlaSil
 3. Merhaba, ben bu postcrossingi yeni öğrendim bana biraz hakkında bilgi verebilir misiniz? Mesela daha önce siz hiç yolladınız mı? Sadece kartpostal mı yollayabiliriz? Hediye ya da mektup da olmaz mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki. Postcrossing hakkında daha önce yazmıştım dilerseniz bakabilirsiniz.

   http://sihirlikalemden.blogspot.com.tr/2015/01/konu-ds-postcrossing-nedir.html

   Evet ben çok aktif bir şekilde kullanıyorum postcrossingi. Genel olarak kartpostal göndermek için yaratılmış bir site. Ama yukarıda gördüğünüz gibi hediye de gönderebiliyorsunuz dilerseniz. Ama hediye gönderme işini daha çok ''swap'' bölümünden birbirimizle mesajlaşarak yapıyoruz. Kabul ederlerse gönderiyoruz. Ben mektup arkadaşı da edinmiştim :) Site size bir adres veriyor verilen adrese kartpostal gönderiyoruz. Kartpostal ulaştıktan sonra size de başka bir üye gönderiyor. Öğrenmek istediğiniz daha fazla bir şey varsa seve seve yardımcı olurum :)

   Sil